Ádámok és Évák ünnepén jártunk

Iskolánk színjátszó csapata idén is részt vett a Nemzeti Színház által szervezett „Ádámok és Évák ünnepe” programon. A Magyar Kultúra Napján (január 22-én)  rendezett gálaesten tizenkét iskola színjátszó csapata mutatta be Arany János legismertebb balladáit, színpadra alkalmazva. A Szentendrei Református Gimnázium diákjai – Sipos Dávid vezetésével – az „Ágnes asszony” című balladát adták elő. A darab rendezője szerint „ez az az esemény, aminek csak nyertesei vannak: az egyes iskolák, a színház, a családtagok, a barátok és legfőképpen a színjátszó diákok.” A darabban szereplő tanulóink névsora:  Sipos Bogáta Illangó; Tóth Dorottya Dóra; Sipos Ilka; Sipos Zsófia; Sipos Bolda; Cseresnyés Dorottya; Kovács Luca; Molnár Petra; Bor Sára; Schafer Noémi; Petresevics Kitti; Ujvári Boglárka; Görög Mátyás; Tóth Dániel; Törköly Szabolcs; Garas Dániel; Prepuk Péter; Erdei Márton.

Az eseményről bővebben…

https://nemzetiszinhaz.hu/hirek/2018/01/adamok-es-evak-unnepe-2018

https://www.mediaklikk.hu/video/kulturalis-hirado-2018-01-23-i-adas/ (13. perctől)

 

Comments are closed.