Kárpát-medencei Református Oktatási Intézmények adománygyűjtése 2018

Kedves Szülők! Kedves Tanulók! Kérjük és kívánjuk, hogy érezzük meg a testvéri összetartozás jó érzését, az egymáson segítés bennünket is meggazdagító voltát, az együttmozdulás másokat is lendületbe hozó csodáját!  Az iskoláink által összegyűjtött adományhoz, az alap javára a Magyar Református Egyház központi költségvetéséből is támogatja az adománygyűjtést.

Kiemelt projektek:
Délvidék
Nyári gyermek és ifjúsági táborok támogatása

Erdély
Nagyenyed – Induló szakács szakképzéshez tankonyha felszerelése

Felvidék
Érsekkéty – Református Alapiskola homlokzati nyílászárócsere

Kárpátalja
Szolyva– Református Óvoda játszóterének kialakítása

Királyhágómellék
Nagyvárad – Lorántffy Zsuzsanna Református Gimnázium általános iskolai osztályok tantermeinek informatikai eszközökkel történő felszerelése

Horvátország
Nyári gyermek és ifjúsági táborok támogatása

Ezen kívül az alap támogatja a Bibliaprogramot – a külhoni középiskolák 9. évfolyamán tanulók újfordítású teljes bibliával történő megajándékozását, a református általános iskolák és a református középiskolák találkozóját, valamint a Kárpát-medencei református tanévnyitó szervezését.
Kérjük Szentendre és környéke lakosságát, a református gyülekezeteket, iskolánk tanulóinak szüleit és mindenkit, aki szívén viseli a református oktatást, hogy pénzbeli adományát juttassa el iskolánkba!

Hálatelt szívvel köszönünk minden segítséget!

Comments are closed.